17 lutego 2014

Eko-mama ???

 No i w końcu u nas na blogu musiał pojawić się temat ekologii :)


Temat szalenie modny zwłaszcza wśród młodych rodziców, choć nie tylko. Wśród mieszkańców większych miast, choć również nie tylko. Temat mający rzesze i zwolenników i sceptyków. 

Nie wiem, czy nie popełnię dużego błędu przyznając, że żadna z nas (mam na myśli autorki tego bloga) poza kuchnią nie jest bardzo ekologiczna... :(
Pierzemy w "normalnych" proszkach, używamy "normalnych" środków czystości - nierzadko z chlorem etc. Mydła też zdarza nam się kupować w zwykłych drogeriach, choć tu zdecydowanie preferujemy szare mydła. 


Ale i my w końcu zaczęłyśmy się ekologią interesować. Dlaczego? Brakuje nam zapachu marchewki w marchewce kupowanej w supermarkecie - to na pewno! Ale może też dlatego, że zaczęłyśmy alergicznie reagować na różnego typu popularne detergenty? A może dlatego, że stajemy się coraz bardziej świadome, że jesteśmy mamami i chcemy nasze maluchy uchronić przed nadmierną chemią, która jest wszechobecna? Sama nie wiem. 
Fakt jest taki, że zaczęłyśmy zwracać uwagę na skład i jakość kupowanych produktów, a w żywności poszukujemy jak najmniejszego przetworzenia. Segregujemy też śmieci i uczymy starsze nasze pociechy, co to jest recykling, co daje dla nas i środowiska.
Zdecydowanie jednak nie jesteśmy fanatycznymi ekomamami :) Popełniamy wiele ekologicznych "błędów" - największy z nich, to chyba pieluchy jednorazowe... No ale cóż. 
Ponieważ jednak życie w duchu ekologii jest ważne, postanowiłyśmy odrobinę się nad tym tematem pochylić i poruszyć go na blogu. Postaramy się zaprezentować Wam produkty eko, które mogą być alternatywą dla tych drogeryjnych. Chętnie podzielimy się także naszymi patentami na zdrowe jedzenie dla dzieci - te przetestowane na naszych własnych maluchach. 

A tymczasem ciekawe jesteśmy Waszych eko-doświadczeń. Ile z Was, naszych czytelniczek i czytelników, żyje ekologicznie i co właściwie dla Was to oznacza?

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze są mile widziane. Reklam jednak nie będziemy publikować :)
Jeśli chcesz z nami współpracować - napisz do nas maila.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...