2 września 2013

Pomysł na prezent dla małego Warszawiaka ;)

Temat może nie do końca związany z wyprawką dla niemowląt, ale ponieważ podpowiadamy Wam także w kwestii różnych tematów dotyczących dzieci (większych rónwnież), postanowiłam o tym napisać:) 

Mój 4-letni synek ostatnio dostał w prezencie zestaw mapek po Warszawie "30 pomysłów na spacer w Warszawie".

Przyznam, że całkiem ciekawy to pomysł na prezent dla małego Warszawiaka w wieku od 3 do 8 lat (zgodnie z informacją na opakowaniu). Mojemu maluchowi bardzo się spodobał - synek ma niesamowitą frajdę w oprowadzaniu nas po mieście i decydowaniu samemu, gdzie wybierzemy się na rodzinny spacer. . 

"30 pomysłów na spacer w Warszawie" to propozycje zwiedzania najciekawszych miejsc w stolicy. Takich, które prawdziwy mieszkaniec tego miasta znać powinien :) Aż wstyd się przyznać, ale mieszkamy w Warszawie od kilkunastu lat, a wielu miejsc jeszcze nie odwiedziliśmy! A więc mamy tu spacer po Starówce, Wilanowie, Nowym Świecie, ale też po muzeach, ogrodach na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, czy ZOO lub ulicy Kubusia Puchatka:) 

Poniżej zamieszczam zdjęcia pierwszych spacerów, które wybrał mój synek. Jak myślicie, dlaczego znalazł się wśród nich spacer po Muzeum Wojska Polskiego? Hmmm... czyżby chciał zostać żołnierzem? :)


Cały zestaw składa się z jednej większej mapy całej Warszawy z zaznaczonymi punktami z trasami oraz 30 kart z propozycjami spacerów. Każda karta (wielkości mniej więcej połowy kartki A5) to jeden spacer (mniej więcej na dwu-, trzygodzinny) - po jednej stronie przedstawia trasę spaceru, a po drugiej zawiera kilka ciekawostek dotyczących danej trasy. I okazuje się, że te ciekawostki mogą być także interesujące i zaskakujące dla dorosłych. Bo np. wiedzieliście co to są za różowe rusztowania przy Bibliotece UW? Ja już wiem:)


Fajne jest to, że karty przystosowane są do małych rączek - przede wszystkim są nieduże i sztywne, więc dziecko nie ma problemu z trzymaniem ich i nic mu się nie odgina nawet jak powiewa niewielki wiatr. Poza tym trasy są przedstawione w "dziecięcy" sposób - narysowane są na nich punkty charakterystyczne, które maluch w prosty sposób może sam rozpoznać. A dodatkowo wiele tras spacerowych zawiera również place zabaw, jako jedne z punktów do odwiedzenia na trasie. A to jest istotne - wierzcie mi! Mój synek na początku wybierał właśnie te spacery, na których takie place zabaw były! :) W ogóle sama kolorystyka kart jest bardzo atrakcyjna dla dzieciaków - żywe barwy, ładne obrazki - duży plus. 

Także naprawdę ciekawy pomysł - na pewno dla malucha w wieku ok. 4 lat. Dla starszego, chodzącego już do podstawówki myślę, że również - taki uczeń może już sam sobie (i dorosłym) czytać wszystkie ciekawostki na trasie:) 
Cena "30 pomysłów..." to ok. 35zł.

O innych propozycjach na prezent dla dzieci, czytajcie we wcześniejszych naszych postach: 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze są mile widziane. Reklam jednak nie będziemy publikować :)
Jeśli chcesz z nami współpracować - napisz do nas maila.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...