14 sierpnia 2012

WSTĘP

Bycie rodzicem to niesamowite szczęście i wyzwanie – życiu zostaje nadany całkowicie nowy, ale jakże satysfakcjonujący wymiar, zwłaszcza gdy maluszek zaczyna się uśmiechać, mówić pierwsze słowa, stawiać pierwsze kroki…Każdy projekt, również albo przede wszystkim ten „ZOSTANĘ RODZICEM”, wymaga przygotowań. Przede wszystkim w sferze psychicznej i emocjonalnej, o czym szeroko rozpisuje się fachowa literatura. Nie mniej jednak pozostaje jeszcze bardziej przyziemny aspekt przygotowań - zorganizowanie rzeczy, które umożliwią i ułatwią nam opiekę nad maleństwem - wózek, łóżeczko, pościel, pieluszki, butelki etc. Internet, fora dyskusyjne są pełne dobrych rad… ale jakoś brak źródła wyczerpującego dostatecznie i szczegółowo temat.
Coś do ubrania, coś do pielęgnacji, coś do karmienia, coś do szpitala – dla dziecka, dla mamy, dla taty

Muszę przyznać, że mimo iż będę mamą po raz drugi, szykowanie i kompletowanie całej wyprawki przyprawia mnie o dreszcze. Po pierwsze samo zidentyfikowanie rzeczy, które będą mi potrzebne jeszcze w szpitalu jest trudne, a co dopiero cała reszta. Oczywiście na stronie większości szpitali znajdują się informacje, co ze sobą zabrać do porodu, jednak niestety w rzeczywistości okazuje się już na miejscu, że pewne rzeczy są nieprzydatne, a innych po prostu brakuje.

Pozostaje jeszcze kluczowy aspekt kompletowania wyprawki – zakupienie tych wszystkich ubranek, pieluszek, kosmetyków, akcesoriów do karmienia etc. Allegro, sklep internetowy czy może stacjonarny? I dlaczego jest tyle ofert, sklepów, a w rzadko którym można znaleźć wszystkie rzeczy znajdujące się na naszej liście „wyprawkowej”.

Nie wiem, jak innych, ale mnie przeraża wybieranie spośród tysiąca ofert, tysiąca sprzedawców, setek różnych firm, które nas przekonują, że ich produkty są absolutnie niezbędne do porodu i dla malucha – słowem, tracę na to wszystko bardzo dużo czasu i energii, którą wolałabym spożytkować na zabawę ze swoim synkiem albo po prostu błogie lenistwo:)

Z tego też względu postanowiłyśmy wspólnie z przyjaciółką uporządkować całą swoją wiedzę i zebrać doświadczenia związane z wyprawkami dla bobasa i mamy czyli przedmiotów, które są niezbędne w tym wyjątkowym dniu, gdy na świat po 9 miesiącach oczekiwania przychodzi nasz mały Szkrab oraz w pierwszych tygodniach jego życia, gdy nasz zwyczajny dotąd świat zostaje wywrócony do góry nogami. Mamy nadzieję, że to zaoszczędzi również przyszłym mamom i tatusiom dylematów, czy faktycznie coś jest potrzebne czy nie i ułatwi wybór odpowiednich produktów.

Będziemy na naszym blogu „Wyprawka Bobasa” dzielić się z Wami naszymi opiniami i doświadczeniami na temat rzeczy, w które warto się zaopatrzyć przed przyjściem maluszka na świat. Znajdziecie na nim również nasze opinie o produktach różnych producentów, zdjęcia, przydatne linki. Niedoświadczonym chcemy ułatwić przedarcie się przez pierwszy gąszcz ofert i dobrych rad, doświadczonym przypomnieć, a wszystkich zainteresowanych odpowiednio przygotować do pierwszych dni w nowej rzeczywistości życia z niemowlakiem.

Dlaczego tylko tyle? Bo opieka nad niemowlakiem to naprawdę ogromne wyzwanie… potwierdzi ten kto choć raz przez to przeszedł… wszystkiego trzeba się nauczyć, wszystko poznać, na nic nie ma czasu… a już na pewno na zakupy i przeszukiwanie ofert w Internecie. Najlepiej było by więc już wszystko mieć w tych dniach pod ręką, we właściwym rozmiarze, kolorze, kształcie.

A później? Po miesiącu już sami jako rodzice będziecie mieli swoje zdanie o tym, czego potrzebujecie i którzy producenci znaleźli Wasze uznanie… Choć i tak zdanie najmłodszego członka rodziny w tym wszystkim będzie miało największe znaczenie. :)

Bardzo liczymy na Wasze komentarze i Wasze doświadczenia.

Zapraszamy wszystkich do czytania, dzielenia się opiniami i zadawania pytań:) Czekamy również na sugestie odnośnie tematów, które powinnyśmy poruszyć.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze są mile widziane. Reklam jednak nie będziemy publikować :)
Jeśli chcesz z nami współpracować - napisz do nas maila.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...