26 sierpnia 2012

Co powinna zabrać do porodu mama? Czyli kuferek czy walizka - słów kilka o drobiazgach, które powinna zawierać szpitalna WYPRAWKA DLA MAMY


Zostało mi miesiąc do porodu... Mimo iż tak naprawdę zostanę mamą po raz drugi i powinna być to dla mnie „bułka z masłem”, przyznam, że przeraża mnie trochę logistyka tego przedsięwzięcia i zastanawianie się, co zabrać do porodu:)

Zacznę od początku – ok. 4 tygodnie przed planowanym terminem porodu, to już najwyższy czas, żeby skompletować wyprawkę dla niemowlaka i wyprawkę dla mamy do porodu, czyli walizkę z rzeczami do szpitala. Głównie po to, aby uniknąć stresu pakowania się na ostatnią chwilę, albo co gorsze – jak zacznie się akcja porodowa.

Rzeczy dla mamy podzieliłabym na 3 kategorie:
  1. dokumenty
  2. absolutnie niezbędne rzeczy osobiste – tzw. „must-have”
  3. rzeczy dodatkowe okołoporodowe

Zarówno w książkach dla kobiet w ciąży, jak i na stronach internetowych większości szpitali położniczych są przedstawione listy rzeczy, które należy ze sobą zabrać do porodu.

Poniżej zamieszczam linki do stron kilku szpitali położniczych w większych polskich miastach, gdzie można taką listę znaleźć (jak zauważycie w większości listy są do siebie bardzo podobne):

Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej na ul. Karowej w Warszawie

Szpital św. Zofii na ul. Żelaznej w Warszawie

Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, ul. Polna 33

Szpital Położniczo-Ginekologiczny UJASTEK w Krakowie

Oddział Ginekologiczno–Położniczy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu

W oparciu o własne doświadczenia dokonałyśmy subiektywnej weryfikacji WYPRAWKI DLA MAMY. W następnych postach zamieścimy listę sprawdzonych rzeczy do każdej z kategorii oraz „checklistę”, którą można wydrukować i odhaczać spakowane rzeczy. 

Będziemy również opisywać większość produktów (i ich producentów), jak np. kosmetyki, koszule do karmienia, wkładki laktacyjne etc., które naszym zdaniem są godne polecenia i zdecydowanie przydatne podczas porodu i po nim.

2 komentarze :

  1. jaj mam pytanie, czy po porodzie warto mieć luźne spodnie od piżamy i koszulkę do karmienia zamiast koszuli nocnej do karmienia? czy to ma sens czy tylko będzie utrudniać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecamy koszulę nocną do karmienia i ... naszego posta "Koszula nocna do karmienia piersią - wygoda to podstawa" http://wyprawkabobasa.blogspot.com/2012/10/koszula-nocna-do-karmienia-piersia.html

    OdpowiedzUsuń

Wszystkie komentarze są mile widziane. Reklam jednak nie będziemy publikować :)
Jeśli chcesz z nami współpracować - napisz do nas maila.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...