24 września 2012

W co się ubrać po porodzie przy wypisie ze szpitala?

Każda kobieta, która już jest mamą na pewno nie ma takiego dylematu:) Ale dla dziewczyn, które rodzą pierwsze dziecko odpowiedź na pytanie zawarte w tytule posta może nie być wcale taka oczywista. 

Wydawać by się mogło, że po porodzie natychmiast tracimy brzuszek i powracamy do rozmiarów z przed ciąży. Zwłaszcza mogą myśleć tak dziewczyny, które za dużo nie przytyły w ciągu tych dziewięciu miesięcy i właściwie jedynym zewnętrznym objawem ich błogosławionego stanu był rosnący brzuszek:)

Warto pozbawić się złudzeń - w trakcie ciąży ciało się zmienia. Oprócz dużego brzuszka, poszerza się również miednica. I... nie oszukujmy się - w ciągu kilku dni pobytu w szpitalu ciało nie zdąży powrócić do "normalności", nawet jeśli nie mamy zbyt dużej pociążowej nadwagi. Niestety potrzeba na to trochę więcej czasu.

Zatem na wyjście ze szpitala po porodzie osobiście polecamy wygodne i luźne ubranie. Zwłaszcza jeśli chodzi o spodnie. Na ten moment można jeszcze wykorzystać spodnie ciążowe albo np. jakieś luźniejsze dresy lub elastyczne legginsy. 

Zdecydowanie odradzamy dżinsy rurki i garderobę z okresu przed ciążą - po prostu może się okazać, że się w nie nie mieścimy albo zwyczajnie będzie nam niewygodnie. A to przecież nie o to chodzi :)

Rzeczy na wyjście ze szpitala możecie zapakować do torby z wyprawką dla mamy lub poprosić osobę bliską o przywiezienie ich z domu w dniu wypisu ze szpitala. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze są mile widziane. Reklam jednak nie będziemy publikować :)
Jeśli chcesz z nami współpracować - napisz do nas maila.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...